Obecnie bez problemu można skorzystać z wielu szkoleń, których tematyką jest prawo pracy – co się ostatnio zmieniło, jakie zmiany są planowane z wyprzedzeniem czy też jak odpowiednio interpretować przepisy Kodeksu Pracy.
Szereg zmian, jakie są wprowadzane w ostatnim czasie ma związek z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zmiany są związane z przyjęciem przepisów UE w kwestii ochrony danych, co rzutuje na wiele dziedzin życia. Firmy muszą dostosować sposób przechowywania i archiwizowania danych jak również sposób wydawania zaświadczeń czy kopii dokumentów.
Dynamiczny rozwój wielu nowych technologii wprowadził także pojęcie telepracy i pracy zdalnej. Sporo zmian, które planowane są w Kodeksie Pracy dotyczy zatrudniania osób właśnie w ten sposób. Odpowiednie regulacje pozwalają na usystematyzowanie i ujednolicenie sposobów zatrudniania na takich stanowiskach.
Tak samo wiele zmian dotyczy zatrudniania osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Osoby, które w firmach zajmują się sprawami pracowniczymi powinny regularnie uczestniczyć w takich szkoleniach, dzięki czemu ich wiedza zawsze jest aktualna.
Zmienia się wysokość najniższego wynagrodzenia czy też sposób delegowania pracowników do pracy poza granicami kraju jak również uregulowania prawne dotyczące rozliczania składek za zatrudnianie osób na takich stanowiskach.
Szkolenia z prawa pracy mogą być przeprowadzane na indywidualne zlecenie firm, wówczas ich tematyka i zakres są jak najbardziej dopasowywane do profilu działalności firmy i zawierają niezbędne informacje w jak najszerszym zakresie.
Z gotowej oferty szkoleń korzystają często także pracownicy, którzy chcą mieć pewność, że znają swoje prawa i będą mieli wiedzę, jak je egzekwować.